Nauczyciele i pracownicy

Dyrekcja szkoły

ks.dr Marcin Czajkowski
dyrektor
  • Doktor Filozofii UNAV, Hiszpania
  • Magister Teologii UKSW, Warszawa
  • Zainteresowania/hobby: Słowo Boże (naprawdę), turystyka rowerowa, Linux
mgr Monika Brzezińska
wicedyrektor,
język polski, historia
  • Magister Wydziału Filologii Polskiej UŁ
  • Studia podyplomowe z historii, UŁ
  • Studia podyplomowe „Diagnoza, edukacja, terapia i rewalidacja osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu”, UNS, Łódź
  • Kurs kwalifikacyjny z bibliotekoznawstwa
  • Egzaminator OKE w zakresie egzaminu ósmoklasisty


Zespół nauczania początkowego

mgr Piotr Koprowski
nauczyciel wspomagający
  • Studia wyższe na Wydziale Humanistycznym kierunek Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza, WSHE Łódź
  •  Kurs kwalifikacyjny: Oligofrenopedagogika
  • Kurs kwalifikacyjny: Surdopedagogika
  • III stopniowy kurs języka migowego
  • Zainteresowania/hobby: podróże, turystyka, historia m. Łodzi, wycieczki górskie, muzyka, sztuka, taniec, ogrodnictwo

mgr Katarzyna Piątkowska
nauczanie początkowe, nauczyciel wspomagający
  • Magister Wydziału Nauk o Wychowaniu / Edukacja przez sztukę, UŁ
  • Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu- Pedagogika Wieku Dziecięcego i Muzyka
  • Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – studia podyplomowe
  • Mediator szkolny – kurs kwalifikacyjny
  • Zainteresowania/hobby: taniec, fitness, rower


mgr Katarzyna Słowikowska
nauczanie początkowe
  • Magister Pedagogiki Wieku Dziecięcego, UŁ, Wydział Nauk o Wychowaniu
  • Kurs kwalifikacyjny pedagogiczno-metodyczny dla nauczycieli języka angielskiego
mgr Dorota Szurmach-Tajsich
nauczanie początkowe
  • Magister kierunku Pedagogika UŁ
  • Studium Przedmiotowo-Metodyczne w zakresie nauczania początkowego
  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii psychologicznej
  • Certificate of achieremant TOEIC
  • Certyfikat trenera Odysei Umysłu
  • Zainteresowania/hobby: góry, ogród, rower, czytania mądrych książek


mgr Anita Janiszewska-Osiej
nauczyciel wspomagający
  • Magister kierunku Wychowanie fizyczne AWF – Gdańsk
  • Fizjoterapia- studia licencjackie – PWSZ Konin
  • Studia podyplomowe Oligofrenopedagogika OUPIS
  • Studia podyplomowe – Nauczanie plastyki i techniki LWNOZ
  • Terapia ręki – I i II stopnia
  • Zainteresowania/hobby: turystyka, żeglarstwo, narciarstwo, lekkoatletyka, tworzenie rzeczy z miłości do tworzenia
mgr Justyna Florczak
psycholog
  • Magister kierunku Psychologia UŁ
  • Zainteresowania/hobby: filmy kostiumowe, powieści historyczne


mgr Paulina Ogińska
pedagog
  • Studia wyższe na Wydziale Nauk o Wychowaniu kierunek Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza, UŁ
  • Studia podyplomowe z zakresu profilaktyki uzależnień,
  • Studia podyplomowe – doradztwo zawodowe
  • Kurs kwalifikacyjny – oligofrenopedagogika,
  • Kursy: mediacje rodzinne, Stosowana Analiza Zachowania, terapia ręki, Trening Umiejętności Społecznych
  • Zainteresowania/hobby: długie wędrówki, wycieczki rowerowe


Zespół humanistyczny

mgr Joanna Marlicka
język polski

  • Magister Filologii Polskiej  UŁ
  • Studia podyplomowe z wiedzy o kulturze Wydział Filologiczny UŁ
  • egzaminator maturalny i 8-klasy w OKE 
  • Zainteresowania/hobby: literatura, film, psychologia

dr Tomasz Rosiński
historia, wiedza o społeczeństwie
  • Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii, UŁ
  • Magister Wydziału Filozoficzno-Historycznego ze specjalizacją nauczycielską, UŁ
  • Studia podyplomowe – Edukacja dla bezpieczeństwa
  • Studia podyplomowe – Podstawy przedsiębiorczości
  • Zainteresowania/hobby: puzzle, średniowieczna Polska, polityka krajowa i przemiany społeczne na świecie (popkultura)


mgr Magdalena Formejster
historia, wiedza o społeczeństwie

  • Magister historii, UŁ
  • Magister geografii, UŁ
  • kurs Chrześcijański Wychowawca.
  • egzaminator maturalny z historii i z WOS-u w OKE
  • Zainteresowania/hobby: podróżowanie, fotografia

mgr Dorota Brzeska-Łasek
plastyka
  • Magister Wydziału Grafiki i Malarstwa, Wydział Sztuk Wizualnych w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi.
  • Podyplomowe studia z zakresu muzyki
  • Zainteresowania/hobby: malarstwo, grafika, fotografia


mgr Agnieszka Socha
język polski
  • Magister Wydziału Filologii Polskiej, UŁ
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Zainteresowania/hobby: sztuka, literatura, sport
Anna Trzeciak
religia
  • UKSW Warszawa, kierunek teologia, specjalność nauczycielsko-katechetyczna
  • Instruktor ZHR
  • Zainteresowania/hobby: jazda na rowerze, pasje-drugi człowiek „Kochać i rozumieć”


mgr Joanna Pomykalska
język polski, nauczyciel wspomagający

  • Magister Wydziału Filologii Polskiej UŁ
  • Studia podyplomowe „Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu”

mgr Małgorzata Dębska
język polski
  • Magister Wydziału Filologii Polskiej UŁ
  • Zainteresowania/hobby: gotowanie w towarzystwie dobrego serialu lub ulubionej muzyki – od arii operowych po hity wszech czasów


mgr Mirosław Stańczak
muzyka

  • Mgr Sztuki. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wykonawstwa instrumentalnego i wokalno – aktorskiego
  • Absolwent studium pedagogicznego Akademii Muzycznej

mgr Monika Brzezińska
wicedyrektor,
język polski, historia

  • Magister Wydziału Filologii Polskiej UŁ
  • Studia podyplomowe z historii, UŁ
  • Studia podyplomowe „Diagnoza, edukacja, terapia i rewalidacja osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu”, UNS, Łódź
  • Kurs kwalifikacyjny z bibliotekoznawstwa
  • Egzaminator OKE w zakresie egzaminu ósmoklasisty


Zespół matematyczno – przyrodniczy

mgr Iwona Jóźwiak
biologia

  • Magister biologii Wydział Biologii i Nauk o Ziemi, UŁ
  • Studia podyplomowe- Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, PŁ
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Kurs Esperanto
  • Zainteresowania/hobby: podróże, dobra książka, kino, teatr

mgr Agata Majchrzak
chemia, przyroda
  • Magister Wydział Fizyki i Chemii, UŁ
  • Studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, UŁ
  • Studia podyplomowe z Chemii, UŁ
  • Studia podyplomowe Przyroda w Liceum, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Animator metody projektów
  • Zainteresowania/hobby: podróże


mgr Monika Bogusławska
matematyka, matematyka w zastosowaniach

  • Magister Matematyki, UŁ
  • Egzaminator w zakresie egzaminu maturalnego z matematyki
  • Egzaminator w zakresie egzaminu ósmoklasisty z matematyki
  • Studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki specjalnej z pedagogiką wspierającą, WSGK
  • Zainteresowania/hobby: spacery, pływanie

mgr Agnieszka Rymarz
matematyka, matematyka w zastosowaniach
  • Magister Wydziału Matematyki, UŁ
  • Egzaminator maturalny w OKE


Wojciech Melson
matematyka

  • Licencjat – Matematyka nauczycielska w zakresie matematyki i informatyki, UŁ
  • Zainteresowania/hobby: motocykle, ścianka wspinaczkowa

mgr Andrzej Olczyk
fizyka
  • Magister Wydziału Fizyki, UŁ
  • Studia podyplomowe z techniki oraz matematyki
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Zainteresowania/hobby: jazda rowerem, piesze wycieczki


mgr Paulina Piesiakowska
geografia

  • Magister Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
  • Studia podyplomowe z Wiedzy o Społeczeństwie, UL
  • Studia podyplomowe z Edukacji Regionalnej, UŁ
  • Studia podyplomowe z Ochrona Środowiska na Politechnice Łódzkiej
  • Egzaminator maturalny OKE
  • Inne osiągnięcia: Wyróżnienie w konkursie „Ekobelfer” org. przez WFOŚ i GW
  • Zainteresowania/hobby: podróże, gra na gitarze, czytanie książek podróżniczych i sci fiction

mgr inż. Przemysław Śmiechowicz
informatyka, technika
  • Magister Wychowania technicznego, WSP Częstochowa
  • Inżynier Wydziału Informatyka. Modelowanie i sztuczna inteligencja, WSHE Łódź
  • Studia Podyplomowe – Informatyka, PŁ
  • Studia podyplomowe – Zarządzanie oświatą, UŁ
  • Inne osiągnięcia: II miejsce w Polsce w Konkursie „Młody innowator” org. NOT i MEN
  • Srebrny medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości IWIS,
  • Zainteresowania/hobby: turystyka górska, innowacje techniczno-informatyczne, antyki, renowacja drewna


Krzysztof Żurkiewicz
nauka gry w szachy

  • Licencjat – Studia pedagogiczne na Wydziale Nauk o Wychowaniu na specjalności Kultura Fizyczna i Zdrowotna
  • Instruktor nauki gry w szachy
  • Instruktor narciarstwa alpejskiego


Zespół języków obcych

mgr Małgorzata Dąbrowska
język angielski, język angielski w biznesie

  • Magister Wydziału Filologii Angielskiej UŁ
  • Kurs „Zapomniani żałobnicy ” na temat przeżywanie żałoby przez dzieci
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Zainteresowania/hobby: wolontariusz hospicyjny, doula (wspieranie kobiet w ciąży i w trakcie porodu)

mgr Joanna Dyniak
język angielski, język angielski w biznesie
  • Magister Filologii Angielskiej UŁ
  • Egzaminator ósmoklasisty w OKE
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • trener Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe


mgr Jarosław Osuchowski
język angielski

  • Magister Filologii Angielskiej, UŁ
  • Studia podyplomowe. Angielski w biznesie
  • Kurs mechatroniki
  • Kurs technik prezentacji
  • Kurs oceny osobowości
  • Kurs technik sprzedaży
  • Kurs NLP
  • Egzaminator ósmoklasisty
  • Inne osiągnięcia: III miejsce w biegach na orientację
  • Zainteresowania/hobby: robotyka i nowoczesne technologie

mgr Kamila Jasiak
język angielski
  • Magister Filologii Angielskiej, UŁ
  • Zainteresowania/hobby: nauka języka hiszpańskiego


mgr Monika Szymałkowska
język angielski

  • Magister filologii germańskie, UMK Toruń
  • Magister filologii angielskiej, UŁ
  • Egzaminator maturalny z j.angielskiego w OKE
  • Egzaminator ósmoklasisty z j.angielskiego w OKE

mgr Danuta Rokicka – Walczak
język angielski, język angielski w biznesie
  • Magister Filologii Angielskiej, UŁ
  • Magister Ekonomii, UŁ
  • Egzaminator ósmoklasisty w OKE
  • Egzaminator maturalny w OKE


mgr Mirosława Stańczyk
język francuski

  • Magister Filologii Romańskiej , UŁ, ze specjalnością nauczycielską i półspecjalizacją w zakresie języka włoskiego
  • Egzaminator maturalny w OKE,
  • Egzaminator ósmoklasisty w OKE
  • Inne osiągnięcia: laureaci w woj. konkursie z języka francuskiego, finaliści FAMI
  • Zainteresowania/hobby: literatura, film, teatr, świat roślin

mgr Adriana Tellez Garcia
język hiszpański
  • Magister zarządzania. Instituto de Estudios Superiores de Tamaulipas in Altamira, Tamaulipas, Mexico
  • Studia Podyplomowe Nadające kwalifikacje pedagogiczne, UNS Łódź
  • Zainteresowania/hobby: dobra muzyka, mocne kino i poznawanie kultur m.in. przez czytanie nowel


mgr Magdalena Kępa-Jakubiec
język niemiecki

  • Magister Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich, kierunek germanistyka, UW
  • Egzaminator ósmoklasisty w OKE
  • Egzaminator maturalny w OKE
  • Zainteresowania/hobby: wędrówki po lesie, przydomowy ogródek warzywny, podróże małe i duże

mgr Anna Bartniak
język niemiecki, informatyka, podstawy przedsiębiorczości
  • Magister Pedagogiki. Dydaktyka Języków Obcych, WSHE Łódź
  • Język niemiecki. Kolegium Języków Obcych, UŁ
  • Studia podyplomowe. Podstawy przedsiębiorczości, UŁ
  • Studia podyplomowe. Informatyka, UŁ
  • Zainteresowania/hobby: wspólne wyprawy rowerowe z rodziną, tenis ziemny, strzelectwo


Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

mgr Ludwik Sikorski
wychowanie fizyczne, wychowanie prozdrowotne

  • Magister Pedagogiki Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego, UŁ
  • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna WSHE – Łódź,
  • First Certificate English
  • Certificate in Advanced English
  • Instruktor pływania
  • Instruktor koszykówki
  • Instruktor triathlon
  • Ratownik WOPR
    Inne osiągnięcia:
  • Laureat ogólnopolskiego konkrusu Lider Animator
  • Trener kilku medalistów w triathlonie PL i Aga Group

mgr Michał Stępniewski
wychowanie fizyczne, wychowanie prozdrowotne
  • Magister Wydziału Nauk o Wychowaniu, specjalność: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej
  • Instruktor kulturystyki
  • Instruktor pływania
  • Zainteresowania/hobby: sport, książki


mgr Aleksandra Dziubałtowska
wychowanie fizyczne, wychowanie prozdrowotne

  • Magister Pedagogiki Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego, UŁ
  • Instruktor Lekkiej Atletyki
  • Licencjonowany sędzia sportowy Lekkiej Atletyki
  • Zainteresowania/hobby: zdrowe odżywianie, fitness, muzyka rockowa, taniec ludowy

mgr Michał Krymarys
wychowanie fizyczne, wychowanie prozdrowotne
  • Magister Wydziału Nauk o Wychowaniu, UŁ
  • Instruktorpiłki siatkowej,
  • Instruktor  pływania
  • Wychowawca wypoczynku
  • Inne osiągnięcia: Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej 2006 r., Mistrzostwo Polski w piłce plażowej Old-boy 2018 r., Mistrzostwo Polski jako trener Uczelni Medycznych z Umed Łódź w siatkówce halowej
  • Zainteresowania/hobby: filmy gangsterskie, muzyka filmowa, tatomaniak, kocha narty


mgr Antoni Krymarys
wychowanie fizyczne, wychowanie prozdrowotne

  • Magister Wychowania fizycznego, kierunek trenerski, AWF Poznań
  • Trener drugiej klasy piłki siatkowej
  • Instruktor piłki siatkowej
  • Instruktor pływania
  • Instruktor piłki ręcznej
  • Instruktor piłki nożnej
  • Instruktor piłki koszykowej
  • Instruktor lekkiej atletyki
  • Zainteresowania/hobby: sport, turystyka, działka, wnuki


Pozostali pracownicy szkoły

Bogumiła Supa   –  pielęgniarka
Elżbieta Dacz   –  sekretarz szkoły
Łukasz Rudak   –  informatyk – technik
Aleksandra Cywińska   –  woźna – sprzątająca
Aleksander Dyniak   –  woźny – konserwator
Agata Joachimiak  –  woźna – sprzątająca
Renata Kasprzak-Majak   –  główna księgowa
Magdalena Lesiak   –  kierownik administr. – gosp.
Małgorzata Pietras   –  woźna – sprzątająca
Andrzej Szymański   –  woźny – sprzątający