Propozycje konkursów na Wielki Post

7 marca 2022

Drodzy uczniowie,
dwie propozycje na czas Wielkiego Postu, które pomogą Wam pomyśleć o Drodze Krzyżowej Pana Jezusa.

Dla talentów plastycznych praca pt. „Chusta Weroniki”. Jak wiecie jest 14 stacji Drogi Krzyżowej. W jednej z nich Pan Jezus spotyka współczującą i odważną Weronikę. Weronika, jedna z kobiet, które szły za Jezusem, wyczuwała, kim jest, kochała Go i dlatego cierpi widząc Go cierpiącego. Nie może się powstrzymać. Pragnie ulżyć jego cierpieniom. Bierze kawałek płótna i próbuje wytrzeć krew i pot z tego oblicza. Umęczona twarz Jezusa odciska się na płótnie. Ile razy w naszym życiu mieliśmy okazję, aby otrzeć łzy i pot osób, które cierpią…
Proponuje Wam pracę plastyczną pt. „Chusta Weroniki”. Technika i format dowolny. Prace przynosimy do 25 marca. Ufam, że z Waszych prac powstanie piękna wystawa. Pamiętajcie o podpisaniu prac.
Dla szkolnych poetów inna propozycja. Jeśli drzemie w Tobie dusza poety proponuje Ci napisanie wiersza do jednej z 14 stacji Drogi Krzyżowej. Wiem, że wśród Was są młodzi poeci. Zachęcam. Postaram się wynegocjować ocenę z języka polskiego ;))
Termin nadsyłania wierszy do 25 marca.

W obu propozycjach mogą brać udział wszyscy, zarówno najmłodsi uczniowie naszej szkoły podstawowej, uczniowie klas starszych jak i młodzież naszego liceum.

Pozdrawiam i czekam na Wasze prace
Miejcie się Najlepiej na świecie
Anna Trzeciak