"Wiem i działam" PAH

5 maja 2022

W ostatnim czasie w różnych klasach odbywały się zajęcia w ramach programu Wiem i działam Polskiej Akcji Humanitarnej.
Elementem programu, oprócz zrealizowania lekcji o pomocy humanitarnej, jest również zorganizowanie akcji, wspierającej działania pomocowe PAH.

Podczas zajęć poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat mądrego pomagania i dowiedzieliśmy się, że podstawą dobrej pomocy jest właściwe rozpoznanie potrzeb. Polska Akcja Humanitarna od lat udziela pomocy m.in. poprzez organizowanie zbiórek pieniędzy, które następnie wydawane są na zapewnienie najpotrzebniejszych rzeczy w miejscu, który zmaga się z kryzysem humanitarnym. Aktualnie pomoc kierowana jest np. do Ukrainy, ale także do Jemenu, Sudanu Południowego, Libanu, Somalii i Iraku.

Nasi uczniowie zaproponowali różne aktywności, jakie mogą wesprzeć Polską Akcję Humanitarną. Poniżej przesyłamy rozkład działań, które będą odbywały się na terenie szkoły w następnym tygodniu.

1. Kiermasz ciast połączony ze zbiórką pieniędzy na działania PAH skierowane do państw, które mierzą się z kryzysem humanitarnym

Prosimy o zaangażowanie klas w następujące dni:

poniedziałek – klasy 1SP, 2SP
wtorek – klasy 3SP, 4SP
środa – klasy 5SP, 6SP
czwartek – 7A i 7B
piątek – 8A, 8B

2. Malowanie twarzy dla chętnych uczniów klas 1-3 SP w najbliższy czwartek podczas przerw o:

11.40
12.25
13.30

Malowanie twarzy odbędzie się na auli. Przy tej okazji również będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zachęcamy do udziału!

Anna Bartniak
Justyna Florczak
Paulina Piesiakowska

Projekt Spotkanie MiedzypokolenioweWasztaty Euroweek w Międzygórzu